جزئیات وبلاگ

صفادشت کجاست؟ قیمت زمین در صفادشت

در این مطلب می خواهیم در مورد شهرک صنعتی صفادشت و ویلا دشت ملارد صحبت نماییم و به سوالات شما درمورد این منطقه صحبت کنیم از جمله مواردی که میخواهیم در مورد آنها در این مقاله با شما صبحت کنیم موارد زیر می باشد:

 1. زندگی در صفادشت خوب است ؟
 2. آدرس صفادشت
 3. چگونه از تهران به صفادشت برویم ؟
 4. بهترین منطقه صفادشت کجاست ؟
 5. صفادشت کرج روی نقشه
 6. قیمت زمین در صفادشت

شهرک صنعتی صفادشت کجاست ؟

صفادشت در نزدیکی تهران در در مجاورت کرج واقع شده است و از ان جایی که این دارای شهرک صنعتی زیادی است در نتیجه از پتانسیل مهاجرپذیری و رشد بالایی برخوردار می باشد .

صفادشت یکی از شهر های استان تهران می باشد  که در قسمتی از شهرستان ملارد نیز در این شهر واقع شده است . این شهرک صنعتی دارای 32/476 نفر جمعیت است و از روستای این شهر می توانیم به مورد زیر اشاره نماییم :

 • حصارطهماسب
 • شهرآباد
 • گله کهریز
 • عبادیه یوسف آباد قوام

بخشی از صفادشت در مسیر اصلی محور چیتگر قرار گرفته و از سه دهستان به نام های اختر آباد و یوسف آباد قوام و  3 دهیاری و 52 روستا، مرزعه تشکیل شده است .

شهر های همسایه با صفادشت شهر ماهدشت و محمد شهر می باشد و از شرق با ملارد و از جنوب با زرندیه محدود شده است. ملارد با وسعتی معادل 900 کیلوگرم ، 750 کیلو متر مربع آن مرتبط به شهر صفادشت می شود و به طور کلی از نظر ساختاری اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و… شامل دو بخش ملارد و صفادشت می باشد. در واقع شهر صفادشت در جنوب غربی شهرستان ملارد قرار گرفته است و از دو دهستان اختر آباد و بی بی سکینه تشکیل شده که خود 15 روستا را شامل می شوند.

دهستان اخترآباد: این دهستان شامل 42 روستا و مزرعه می باشد که شامل 14 شورتای هر و 5 دهیار می باشد.

دهستان بی بی سکینه : این دهستان شامل 15 روستا بود و 14 شورای شهر و 9 دهیاری دارد.

روستای ارسطو : طبق تحقیقات باستان شناسان قدمت این روستا یازده هزار ساله می باشد که برای کاشت انواع محصولات کشاورزی از جمله کندم، ذرت و جو مناسب می باشد.

همچنین شامل 30 واحد کشاورزی، 50 واحد دامداری، 600 کارگاه صنعتی و کارخانه و 5 هزار هکتار زمین کشاورزی 85 هکتار باغ می باشد که برای شاخت باغ ویلا بسیار مناسب می باشد.  

شهر صفادشت تشکیل شده و 1357با ادغام شدن روستا هایی چون حصارطهماسب، عبادیه ، نصیر آباد و با تصویب هیئت دولیت در بهمن  سال 1377 آغاز به فعالیت نمود. لازم به ذکر است که علاوه بر روستا های نام برده شده 15 روستای و دهستان دیگر و بی بی سکینه نیر جزوه حریم این شهر محسوب شده و همچنین مسکن مهر 14500 واحدی که به مسکن مهر صفادشت معرف می باشد نیز جزوی از حریم شهر و زیر مجموعه شهرداری صفادشت می باشد.

صفادشت منطقه چند تهران می باشد؟

صفادشت یکی از شهر های ملارد تهران می باشد و جزوه مناطق 22 تهران قرار نمی گیرد یعنی این شهر در تهران واقع نشده است البته که در استان تهران قرار دارد اما یکی از شهر های بخش ملارد می باشد مارلیک نیز یکی از شهر های ملارد می باشد.

باغ وحش صفادشت

باغ وحش واقع در شهرستان ملارد یکی ار باغ وحش های استان تهران به حساب می آید. این باغ وحش در 5 کیلو متری پایتخت واقع شده است و دارای زمین 5 هکتاری است و دارای وسعت جانورای فراروانی می باشد ازجمله 800 جانور و 100 گونه حیوانی متعدد، حیوانات نگهداری شده در باغ وحش ملارد به چند گروه خزندگان، چرندگان، پرندگان و آبزیان تقسیم میشوند.

آب و هوای صفادشت

آب و هوای عمومی این منطقه به تبعیت از نواحی جنوبی رشته کوه البرز و حاشیه کویری ایران دارای اقلیمی کویری می باشد، در تابستان ها نسبتا گرم و خشک بوده و در زمستان ها نیز سرد و خشک می باشد . در این منطقه حداقل دمای سالاانه منفی 14 درجه و در حداکثر دمای آن مثبت 43 درجه براورد شده است . وزش بادهای شدید سرد و خشک در زمستان ها و بادهای گرم همراه با گرد و غبار در تابستان ها نشان دهند آب و هوای کویری این منطقه می باشد.

این منطقه در گذشته های نه چندان دور به دلیل وجود آبرفت های ناشی از روخانه کرج تبدیل شده به محلی مناسب جهت کاشت انواع محصولات کشاورزی و درختان میوه و زمین های کشاورزی و باغ های بسیاری در این مناطق قرار گرفته است.

کشاورزی در صفادشت کرج

با وجود مشکلاتی کمبود آب که این روز ها کشورمان با آن دست و پنجه نرم می کند، زمین های مستعد کمابیش برای تولید محصولات کشاورزی چون ذرت، نخود، لوبیا، سیب زمینی، پیاز، جو و گندم، خیار و گوجه فرنگی، مناسب بوده البته که علاوه بر این محصولات می توان به محصولات باغ های صفادشت نیز اشاره نمود که از جمله آن ها : سیب، گیلاس، زرد آلو، هو و شلیل، گردو، انگور  و… می باشد.

لازم به ذکر است که بیش از 60درصد قاچ های خوراکی در کشور در شهر ملارد تولید شده و بیش از 80 درصد آن در شهر صفادشت تولید می شود.

صنایع دستی صفادشت

با وجود بافت روستایی این منطقه تعدادی از اهالی آن در زمینه تولید صنایع دستی مشغول بکار می باشند از جمله سفاگری، منبت کاری، قالی بافی

اثار تاریخی

از جادبه های تاریخی این شهر می توان به مواردی چون تپه ارسطو با قدمت کهنه تا قبا از میلاد، شاخ تپه یوسف آباد از دوره سلجوقیان ، تپه مهر دشت و تپه سلیمانیه و حام روستای شش از دوره قاجار اشاره نمود.

اماکن مذهبی صفادشت

از اماکن مذهبی می توان به دو زیارتگاه امامزاده بی بی سکینه و امام زاده حمزه اشاره نمود.

مراکز علم شهر صفادشت

 • دانشکده تربیت بدنی
 • دانشکده کشاورزی استاد شهریاری
 • دانشگاه پیام نور
 • مرکز عالی علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه آزاد اسلامی
 • حوضه علمیه امام رضا

قیمت زمین در صفادشت

در این منطقه به دلیل زمین های کشاورزی زیاد و زمین های مناسب برای ساخت باغ ویلا و همچنین زمین های مسکونی، و زمین صنعتی های بسیار و قیمت مناسب و موقعیت رو به رشد این منطقه و صنعتی بودن آن باعث شده که  بسیاری از افراد که در شهر های اطراف این شهر زندگی میکنند از جمله تهران به فکر خرید زمین در این منطقه بیافتند. اما باتوجه به نوسانات قیمت در در کشور و همچنین با توجه به موقعیت زمین نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت .

نظرتان را بنویسید